Jak verifikovat účet

Elektronickou peněženku Payza lze celkem bez obtíží provozovat bez nutnosti verifikace. K té jste obvykle vyzváni až ve chvíli, kdy měsíční objem protečených financí překročí jistou hranici. Avšak v tento okamžik by mohlo dojít k pozastavení účtu do doby, než bude náležitě ověřen. Aby jste se této nemilé události vyhnuli, je vhodné při vyšších pohybech verifikaci provést sám. K tomu máme dvě možnosti. Buď můžeme svůj Payza účet spárovat s bankovním účtem a po převodu dostatečně vysoké částky, kolem $50.00 USD, dojde k automatické změně statusu.


Vzhledem k tomu, že samotný poskytovatel Payzy tuto variantu příliš nepreferuje, je tou nejsnadnější cestou příkaz přes kreditní kartu. Nejprve je zapotřebí kreditní kartu přidat. K tomuto formuláři se dostaneme nejsnadněji přímo z menu pod záložkou My Payza Account. Po kliknutí na šipečku se otevře rolovací menu, kde pod záložkou Manage My money je jako první možnost my Credit Card. Po kliknutí na tento odkaz se dostaneme k vyplnění údajů. Předvyplněno by již mělo být jméno s příjmením, jakožto držitelem karty. Ale jelikož je počítáno, že by se mohlo jednat o kartu někoho z příbuzných, je tu možnost jméno držitele přepsat. Další kolonkou je číslo kary (card Number). Následně je ještě potřeba vyplnit měsíc a rok exspirace a třímístný bezpečnostní kód. Ten se nalézá na zadní straně, poblíž podpisového proužku.

Verifikace alertpay

Kliknutím na Next dojde ke stržení malé částky. Ve výpisu je u této transakce uvedeno kontrolní číslo, jenž je nutné pro ověření vepsat do příslušného políčka.