Jak si založit účet u Payzy

Vytvoření nového účtu je přesně v duchu této peněženky, jednoduché a rychlé. Stáčí kliknout na odkaz směřující na payza.com a po prvním rozkoukání na jejich stránkách si povšimnout výrazného tlačítka Sign Up v pravém horním rohu. Po jeho stisknutí se nám otevře stránka s volbou země původu, která by se dle IP adresy měla automaticky nastavit na Českou republiku. Ale pokud se tomu náhodou z nějakého důvodu nestalo, není nic snadnějšího, než to nalezením příslušného státu napravit. Další součástí této stránky je volba typu účtu. K dispozici tu jsou celkem tři varianty. Personal Starter, Personal Pro a business. Pokud neplánujete posílat nějak závratné sumy či účtu využívat pod obchodním jménem, je nejlepší volbou prvně jmenovaný. Zatímco u obou dvou následujících možností je příjem zpoplatněn, pro čistě osobní použití je vše zdarma.

Výběr typu účtu

Kliknutím na tlačítko Select u příslušného typu účtu se dostaneme k další části registrace, kdy se vyplňují osobní údaje. Zde je potřeba vyplnit oslovení (Salutation), jméno (First name), příjmení (Last name) a bydliště. Nejprve vyplníte adresu (Address Line 1), město (City), kraj, v němž se město nachází (Region) a poštovní směrovací číslo (Postal code). V poslední sérii kolonek se vyplňuje, v jaké zemi žijete (Citizenship), telefonní číslo (Home phone), povolání (Occupation) a datum narození (Date of birth).

Vyplnění osobních údajů

Vyplněný dotazník se odešle kliknutím na tlačítko Next step, čímž se přenášíme k druhému kroku registrace. Během něj se zadává emailová adresa (Email Address), která bude zároveň působit jako identifikátor pro příjem a odesílání plateb. V dalším políčku si nastavíte heslo ( password) a to následně ještě potvrdíte v kolonce Re-enter password. Nyní přichází na řadu bezpečnostní prvek, tzv. PIN. Ten slouží k zamezení případného zneužití účtu. Překročí-li platba nastavenou částku, je potřeba pro ověření identity tento PIN použít. I u něho je potřeba na následujícím řádku jej napsat opakovaně. Další část formuláře je určena pro případ zapomenutí přístupových údajů. Pro takovýto případ se vyplňuje kontrolní otázka a odpověď na ní. V tento okamžik je již akorát potřeba zaškrtnou políčko odsouhlasení obchodních podmínek.

Přihlašovací data

Kliknutím na tlačítko Final Step registraci dokončíte a již stačí jen vyčkat příchodu potvrzovacího emailu. Jeho součástí je odkaz, po jehož odkliknutí je registrace kompletně dokončena a již je účet na Payze možné plně využívat.